Pohádkové léto

Léto je čas zázraků! Na stromech rostou jitrnice, obušky trestají proradné hospodské, netvoři se mění v krásné prince u umouněné kuchtičky ve zlatovlasé princezny. Přesvědčte se o tom sami každou neděli od 20:00 na CS film.

více zde

Letní komedie

Tohle léto se budete dobře bavit. Na pláži, u táboráku a také večer u televize. CS film vám přináší osvědčené komedie pro pohodový večer s rodinou i posezení s přáteli. Vysíláme každý pátek od 20:00.

více zde

Film dne

16.08.

20:00

Práče

1960 | Válečné drama
Režie: Karel Kachyňa

Podzim 1944: Malý chlapec se dostane k české vojenské jednotce před Duklou. ,,Vojín-elév je přidělen k frontové prádelně... Populární titul, o němž Vladimír Menšík častokrát vyprávěl veselé historky z natáčení.

17.08.

20:00

Noc klavíristy

1976 | Kriminální
Režie: Jindřich Polák

Problematickým hrdinou je vedoucí projektant jistého bytového družstva, který touží po zisku za každou cenu. Bezděčným protihráčem se mu stává barový pianista, který se náhodou stane svědkem vraždy mladého muže a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Starosvětská a poněkud komická figurka se dojemně plete policistům do práce, aby se nakonec zjistilo, že právě on má zásluhu na chycení pachatele...

18.08.

20:00

Tři chlapi v chalupě

1963 | Komedie
Režie: Josef Mach

Vesnická komedie podle populárního TV seriálu: V Ouplavicích žijí ve společné domácnosti tři generace rodu Potůčků. Svérázný děda si neodpustí radit synovi a vnukovi - místním funkcionářům. Prostřední Potůček je předseda JZD a odmítá odesílat na okres přikrášlená hlášení o úspěších združstevněné zemědělské velkovýroby...

21.08.

12:00

Nejlepší člověk

1954 | Komedie
Režie: Václav Wasserman

Česká satirická veselohra, jejíž děj se odehrává někdy kolem roku 1900. Obyvatele městečka Pětice vzruší záhadná zásilka, která má být doručena nejlepšímu člověku v obci. Na titul nejlepšího člověka si samozřejmě dělají nároky všichni členové městské rady. Nakonec se ukáže, že šlo o chytře promyšlený žert, který měl odhalit skutečný charakter „lepších lidí města.

22.08.

20:00

Marketa Lazarová

1967 | Historické drama
Režie: František Vláčil

Čechy, okolí Boleslavi v polovině 13. století: Markéta, dcera zemana z obořiště, se nestala jeptiškou, ale nedobrovolnou milenkou divokého Mikoláše Kozlíka, syna vyhlášeného loupeživého rytíře, jehož rod je pronásledován královým vojskem. Vláčilova filmová rapsodie podle motivů Vladislava Vančury není běžný historicko-kostýmní film. I po letech, která už uplynula od jejího vzniku (a přestože se nepodařilo realizovat celý projekt v původně zamýšleném rozsahu), okouzlí a strhne všechny, kdo ji mají možnost vidět. Sestavoval-li by se žebříček českých filmů, je Markéta Lazarová nejvážnější kandidát na vrcholné umístění.

23.08.

20:00

Strach

1963 | Kriminální
Režie: Petr Schulhoff

Odhalení sítě vyzvědačů udržovaných zahraniční centrálou v obavách z prozrazení temné okupační minulosti. Postava majora Kalaše (R. Hrušínský) se objevila ještě v dalších kriminálních filmech režiséra Petra Schulhoffa - Vrah skrývá tvář a Po stopách krve.

24.08.

22:00

Kam zmizel kurýr

1981 | Sci-fi
Režie: Otakar Fuka

Do Prahy přijíždí tajuplný pan Jones, který tvrdí, že chce najít nějaké záznamy o svých předcích. Seznámí se s Marcelou, u níž začne bydlet a oba naváží milostný vztah. Jonese však zajímají spíše než genealogické věci sci-fi filmy a staré záznamy o neobvyklých a nevysvětlitelných jevech v Praze.

Film na přání

vysílání filmu 19.8. ve 20:00

39%

Utrpení mladého Boháčka

1969 | Komedie
(Více informací)

38%

Týden v tichém domě

1947 | Psychologický
(Více informací)

23%

Zlatá réva

1977 | Drama
(Více informací)

Ukončení hlasování je v pátek 00:00